De Fiod heeft donderdag acht woningen en bedrijfspanden van medisch specialisten in Gelderland en Noord-Holland doorzocht. Het gaat om cardiologen die mogelijk voor eigen gewin deals sloten met leveranciers van medische hulpmiddelen. De Fiscale Inlichtingen en Opsporingsdienst deed de invallen onder meer naar aanleiding van mediaberichten.
In een 5 havoklas op het Penta College in Spijkenisse valt het stil als de docent vraagt wat er na 9/11 in de wereld veranderde. Voor deze tieners is de aanslag geen aardverschuiving, maar vooral iets van TikTok: memes, zielige filmpjes en AI-video’s. Meer lees je erover in deze special.
Om Sierra Leone te bewegen ‘Bolle Jos’ Leijdekkers uit te leveren aan Nederland, zoekt minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) de media in het West-Afrikaanse land op. Een interview met de minister bij een tv-station valt echter bijzonder slecht. Premier Moinina Sengeh beschuldigt Van Weel van ‘neokolonialisme’.
De 18-jarige Farhan, die dinsdagochtend gewond raakte bij een verkeersongeval op de Nieuwe Gouwe O.Z. in Gouda, was student op Mbo Rijnland. Dat bevestigt een woordvoerder van de school. De jongen reed op een fatbike en kwam in botsing met een vrachtwagen. Woensdag liet de politie weten dat hij is overleden aan zijn verwondingen.