De Bazuinstraat in Arkel staat al jaren bekend om de uitbundige kerstversiering, elk jaar met een ander thema. Dit bleef ook fastfoodketen McDonald’s niet onopgemerkt. Zij boden aan om een van de huizen om te toveren tot een gigantische Happy Meal. Huiseigenaar Daiël Serreli (45) vindt het ‘goud’: „McDonald’s lift mee op ons succes.”
Een Nederlandse vrouw uit de Achterhoek is in Spanje opgepakt omdat ze vier minderjarigen heeft ontvoerd en met hen naar Spanje is gevlucht. Onder de meegenomen kinderen zijn twee van haar eigen kinderen. Zij was al langer in beeld bij de Nederlandse autoriteiten, blijkt uit navraag door deze site.
Oplossingen, zijn die er ook? Het nieuws wordt vaak gedomineerd door conflicten, ruzies en oorlogen, maar hoe we daar constructief mee om kunnen gaan, is minder snel onderwerp van gesprek. De komende weken daarom een constructieve column van – afwisselend – Denker der Nederlanden David Van Reybrouck en hoogleraar humanitaire studies Thea Hilhorst, die deze keer haar ervaringen deelt.
De hoge energierekening blijft voor heel veel huishoudens een groot probleem. Na jaren waarin de armoede in ons land afnam, steeg die in 2024 weer. Uit berekeningen van het CBS blijkt dat dat vooral komt doordat in dat jaar de energietoeslag voor lagere inkomens is geschrapt.