Het drinkwater is licht verontreinigd met de enterokokkenbacterie in delen van Utrecht, Bilthoven, Bosch en Duin, Bunnik, De Bilt, Groenekan, Maarssen, Oud Zuilen, Tienhoven, Westbroek en Zeist. Dat meldt drinkwaterbedrijf Vitens, dat mensen adviseert om het water drie minuten te koken voordat ze het drinken, het gebruiken om eten mee klaar te maken of er hun tanden mee poetsen.
Iedere Nederlander moet een plan maken om in geval van crisis de eerste dagen zelf te overleven. Dat is de boodschap van een campagne die de overheid vandaag lanceert. Later deze maand krijgt iedereen een brochure met nadere uitleg. „We kunnen niet alles organiseren voor iedereen, dat is het eerlijke verhaal.”
Hoe kom je aan populaire afslankmedicatie als je het van de huisarts niet krijgt? Kinderlijk simpel, blijkt uit ons onderzoek. Dat terwijl het aantal vergiftigingen door deze medicijnen hard stijgt. Deze site ontdekte hoe eenvoudig het is om afslankmiddelen te bemachtigen. „M’n neef heeft een apotheek en ik kan eraan komen.”Naar dit verhaal kun je ook luisteren:
Twee mannen zijn opgepakt op verdenking van belastingfraude. Daardoor is de Belastingdienst naar schatting zo’n 14 miljoen euro misgelopen. De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (Fiod) deelt vrijdag informatie over het onderzoek en de aanhoudingen.
Na het treinongeluk bij Meteren rijden op het traject tussen Geldermalsen en Den Bosch pas vanaf volgende week vrijdag weer treinen. ProRail meldt dat de herstelwerkzaamheden langer duren nu ‘er een duidelijker beeld is ontstaan van wat de precieze omvang van de schade is’.