Klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) blokkeren zaterdagmiddag de Afsluitdijk. Een woordvoerder van de ANWB meldt dat verkeer nog wel over de Afsluitdijk rijdt. Verkeer wordt via de af- en oprit omgeleid, waardoor de hinder vooralsnog meevalt.
Nog geen week na zijn geboorte vochten artsen al voor het leven van Zakariya. Yasmine (34) en Mohamed (35) zagen hun baby langzaam wegzakken, zonder te weten waarom. De hielprik gaf uitsluitsel: hij lijdt aan een zeldzame metabole ziekte. Met een crowdfunding werd een ton opgehaald voor meer onderzoek. „Misschien te laat voor Zakariya, maar niet voor de kinderen na hem.”
Wie nog even wil genieten van het najaarszonnetje, moet dat zaterdag doen. Het is voorlopig de laatste keer dat we de zon aan de hemel zullen zien schijnen. Vanaf zondag breekt een periode van grijs en nat weer aan.
Er zijn komende week mogelijk meer vallende sterren te zien door de jaarlijkse meteorenzwerm Orioniden, meldt Weeronline. De zwerm is elk jaar in de tweede helft van oktober zichtbaar.
De algemene inlichtingendienst AIVD en de militaire inlichtingendienst MIVD delen minder informatie dan voorheen met hun Amerikaanse partners. Dat zeggen de hoofden van de Nederlandse diensten in een dubbelinterview in de Volkskrant.